Taras Alicji – czyli magiczne miejsce do spędzania czasu

Kiedy odwiedzam ogród i taras Alicji Kulbickiej – redaktor naczelnej Poznańskiego Prestiżu zawsze zachwycam się doborem gadżetów, mebli oraz oczywiście roślin, które pysznią się na tarasie.

Taras ma wyznaczone miejsce relaksu z wielkimi kanapami, miejsce gdzie stoi basen dla ochłody podczas upalnych dni a także miejsce ze stołem i krzesłami, gdzie można zarówno spożywać posiłki jak i pracować.

Uroku dodają zakątki zaaranżowane z donicami, lampionami czy koszem do siedzenia – który okupują leniwie wygrzewające się koty – królowie życia.

Lampiony

Na tarasie są lampiony zarówno drewniane w stylu boho czy etno a także metalowe w stylu glam. Zadziwiają formy – od klasycznych prostokątnych po walce czy okrągłe z siateczki.

Różne formy i materiał wykonania nie przeszkadzają by lampiony stały koło siebie i tworzyły spójną całość. Uroku dodają również świece na świecznikach, które wieczorami ocieplają przestrzeń.

 

 

Donice

Dobór donic wydaje się przypadkowy – a jednocześnie widać, że jest przemyślani i odpowiednio skomponowany. Królują klasyczne donice ceramiczne – w kolorze cegły, tak często używane w dawnych starych ogrodach, jednak skomponowane są one z donicami z tworzywa np. w kolorze czarnym czy stalowym

Wiklina

Ciekawostką na tarasie jest rzadko obecnie używana wiklina. Wiklinowy fotel, a także wiklinowy słoń pełniący funkcję kwietnika nadają przestrzeni niespotykanie ciekawego wyglądu. Do tego są również ulubionym miejscem wylegiwania się kotów.

Rośliny

W donicach pysznią się zarówno rośliny jednoroczne np. koleusy czy petunie, a także wieloletnie jak bluszcze czy lawendy.

Jednocześnie kompozycje są spójne i ciekawe.

Na tarasie też miejsce znalazły rośliny domowe, takie jak wilczomlecz czy kaktusy a także sansewierie.

 

Jak myślicie jak się wypoczywa na takim tarasie?

 

 

fot: archiwum własne Alicja Kulbicka

fot: archiwum własne Karolina Kałdońska

 

 

 

, , , ,