Cebule jesienne – kiedy i co sadzić jesienią

Zaplanuj teraz, ciesz się wiosną – sadzimy cebulki kwiatowe

Jeżeli chcemy mieć piękny ogród od wiosny musimy o tym pomyśleć już jesienią. To okres kiedy sadzimy cebule, by po pierwszych oznakach wiosny mogły one przebić się i zakwitnąć.

Sadząc cebulki warto jednak zwrócić uwagę na najlepsze terminy wysadzania poszczególnych gatunków. Oto harmonogram jesiennego sadzenia, który pomoże nam osiągnąć sukces

 

Kwitnące wiosną kwiaty cebulowe budzą zwykle wiele zachwytu. Po szarej zimie nawet najmniejsza kępka krokusów czy przebiśniegów sprawia nam wielką radość i zwiastuje szybką wiosnę.  Dlatego w ogrodach sadzimy coraz więcej cebulek wspaniałych roślin, które zadziwiają kolorem i kształtem, Zwykle uprawa kwiatów cebulowych kończy się powodzeniem (szczególnie w pierwszym roku po posadzeniu) i nie wymaga zbyt dużo cierpliwości. Sprawa wydaje się prosta, ale warto stosować się do optymalnych terminów wysadzania cebul.

Poniżej harmonogram jesiennego sadzenia, który zawiera najkorzystniejsze terminy sadzenia cebul. Wynikają one z przeciętnych warunków klimatycznych w naszym kraju.

DRUGA POLOWA SIERPNIA:

– narcyzy

WRZESIEŃ

– tulipany, narcyzy, szafirki, czosnki, krokusy, ranniki, szachownice, przebiśniegi, hiacynty

PAŹDZIERNIK

– tulipany, krokusy, ranniki, psiząb, przebiśniegi, kosaćce cebulowe (odmiany z grupy Iris reticulata), puszkinia, cebulica syberyjska, śnieżniki, zawilce wieńcowate

, , ,