Styl Hampton – luksusowy taras i wnętrze dla miłośników „old money”

Styl Hampton – luksus w domku na plaży

Dwie godziny – tyle potrzebują mieszkańcy Manhattanu, aby uciec od wielkomiejskiego szumu i pędu. Złapać oddech we wnętrzach pełnych jasnych kolorów i naturalnych surowców – drewna, rattanu czy wikliny. East Hampton i Southampton to popularne wśród nowojorczyków miejscowości położone na Long Island, którym styl Hampton zawdzięcza swoją nazwę. Wybierając się tam na odpoczynek, socjeta Nowego Jorku nie chciała rezygnować z luksusów, do jakich przywykła w swoich przestronnych apartamentach i dzięki wyobraźni architektów wnętrz, udało się połączyć to, co z pozoru do połączenia możliwe nie było.

Styl Hampton to połączenie luksusu ze swobodną atmosferą domku na plaży. To styl łączący w sobie ponadczasową elegancję oraz naturalne materiały i swobodne wykończenia. W hamptonowych aranżacjach wszechobecna jest biel, ale pojawiają się  także barwy czerpiące z okolicznego krajobrazu – beże, brązy, kremy, ciepłe szarości. Dzięki takiej palecie kolorystycznej wnętrza emanują spokojem, sprzyjając odprężeniu. Ważne są także dodatki w odcieniach niebieskiego i błękitu, mające przypominać o znajdującym się nieopodal oceanie.

Styl Hampton nie uznaje kompromisów, zarówno obicia, jak i tekstylia wykonane są z wysokogatunkowych materiałów: lnu, wełny, bawełny. Często pojawia się wiklina czy juta.

Styl Hampton błyszczy! Tylko tu swoboda letnich domków wakacyjnych łączy się z glamour! W takich wnętrzach mile widziane są elementy marynistyczne ale też te w stylu prowansalskim.

Styl Hampton przywodzi na myśl lato pełne świeżego powietrza, światła, bezpretensjonalności i swobody. W końcu któż nie chciałby się we własnym domu przez okrągły rok czuć jak na wakacjach? Do pełni szczęścia brakuje jedynie oceanu za oknem.

Tekst: Alicja Kulbicka Poznański Prestiż

Zdjęcia: Belldeco

, ,