Donica MagnoliaEko firmy Lamela

Trendy w designie na 2024 rok!

Początek roku to doskonała okazja aby zaplanować zatowarowanie sklepu ogrodniczego zgodnie z przewidywanymi trendami designerskimi. Odpowiedni dobór produktów, ich kolorystyki i faktury sprawi, ze klienci nie tylko docenią nowy look, ale również skłoni ich do zakupów.

Kolory natury czerpane z przyrody.

Kolorystyka czerpana z przyrody to trend, który od dawna zaznacza się we wzornictwie. Delikatne zielenie, kolor beżowe czy piaskowe działają uspokajająco i skłaniają do tego by chętnie przebywać w ich otoczeniu. Warto obserwować otoczenie, przemijanie pór roku, grę świateł podczas dnia i czerpać inspiracje z tego co oferuje nam świat wokół. Do tego trendu zalicza się. Biophilic design.To nie tylko kolejny trend, to prawdziwy HIT tworzenia przestrzeni, które harmonizują z naturą. Biophilic design zakłada, że połączenie naszych wnętrz z elementami natury nie tylko sprawia, że wyglądają one piękniej, ale także korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie.

Ekologiczny i zrównoważony styl życia

Ekologia to trend, który od  lat jest obecny w designie. Warto zwrócić uwagę na to z czego wykonane są donice czy osłonki, gdyż na rynek wkracza recykling i upcykling. Konsument będzie coraz częściej czytał etykiety i zwracał uwagę, czy wybrany przez niego produkt spełnia warunki bycia ekologicznym. Warto również inwestować w zakup produktów, których produkcja odbywa się w Polsce, gdyż ogranicza to tzw. „ślad węglowy” i sprawia, że produkty przebywają krótsza drogę od producenta do sklepu.

Delikatne faktury i wzory

Po latach jednolitych i gładkich powierzchni na rynek wkraczają donice i osłonki z fakturami. Delikatne materiałowe faktury w przyjaznej dla oka kolorystyce sprawiają, że osłonka czy donica cieszy oko, wyróżnia się na półce i doskonale dopasowuje do każdego wnętrza. Faktura, która przypomina tekstylia imituje produkt handmade, wpisujący się w trend samodzielnego robienia dekoracji.

Obłe formy i surowość

Kolejnym trendem będą obłe formy zarówno donic jak i wazonów oraz innych dekoracji. Brak zarysowanych kantów we wnętrzu sprawi, że stanie się ono przytulne. Do lamusa odchodzą nieprzyjazne i zimne salony. Wracają szarości i beże. Także w designie donic i mis możemy wybrać te w odcieniach natury jak i wyglądające jak przecierany beton. Pomimo złudzenia chropowatości i surowości – tego typu design doskonale wpisuje się nowoczesne wnętrze, które ma służyć wypoczynkowi i relaksowi.

 

, , , , , , , , ,