Styl boho i etno w domu i ogrodzie

Styl boho i etno lubi wyprawy dookoła świata i ofiarowuje to, na co moda nigdy nie przemija. Rzetelne rzemiosło i oryginalne przedmioty o urzekającej urodzie. Sięga do tradycji ludowej, która pod szyldem stylu etno wprowadza do wnętrz naturę i chroni dom przed plastikowym światem.

Styl boho inspiruje się odległymi kulturami, wprowadza klimat Afryki i Ameryki Południowej, co gwarantuje różnorodną i niepowtarzalną mieszankę wzorów i kolorów. Na przestrzeni lat przeszedł metamorfozę, mieszając się ze stylem skandynawskim czy loftowym, które garściami czerpią z jego dziedzictwa.

Pomieszczenia boho lubią naturalne kolory – barwy ziemi czy kolory z dalekich dżungli, ale nieobce są mu także dodatki w mocnych akcentach kolorystycznych, kolorowe pufy, poduchy w zwierzęce printy czy etniczne zygzaki.

 

 

Boho uwielbia naturalność i drewniane elementy. Egzotykę podkreślają szlachetne gatunki drewna, z którymi doskonale połączą się lżejsze meble z bambusa lub wikliny. Sprawdzą się tutaj także naturalne tkaniny, takie jak len, bawełna czy wełna.

Styl boho to ukłon w stronę wszechobecnej roślinności. Każde mieszkanie w stylu bohemy to miejski ogród pełen lekkości. Ogromne monstery, paprocie na ściennych kwietnikach czy filodendrony na parapetach – to obowiązkowe elementy nieco hipisowskich aranżacji. Koniecznie w glinianych lub ceramicznych doniczkach!

Wnętrza boho to świetny wybór dla tych, którzy nie lubią pustki. Eklektyczny miszmasz, styl wolnych dusz, nonszalancki, naturalny i wygodny. To dziś jeden z najmodniejszych trendów, który wyszedł daleko poza sferę aranżacji wnętrz, stając się niemal filozofią. Jego podstawy odzwierciedlają bowiem miłość do natury i świadome użytkowanie, a także wspieranie rzemiosła i rękodzielnictwa.

tekst: Alicja Kulbicka, fot. archiwum własne Belldeco

 

 

 

 

, , ,