Ogrody Markiewicz w Mrągowie to cudowne miejsce, które inspiruje!

Ogrody Markiewicz w Mrągowie to cudowne miejsce na ogrodowej mapie Polski.

Początki Ogrodów Markiewicz jako przedsiębiorstwo sięgają 2008 roku kiedy to założycielka Magdalena Markiewicz zafascynowana różnymi ogrodami pokazowymi w Polsce i za granicą postanowiła spełnić marzenie o pełnym zapachu i natury – miejscu edukacji, spędzania czasu czy odpoczynku.

Na powierzchni 3000 m kw zaaranżowano ogród śródziemnomorski, ogród zakochanych gdzie króluje lawenda, rosarium gdzie władzę przejęły róże, ogród nowoczesny z piękną rzeźbą w stylu Picassa, ogród traw gdzie królują różne gatunki traw ozdobnych, ogród ziołowy gdzie można spróbować ziół, ogród japoński oraz wiele innych aranżacji.

Atrakcją ogrodu jest również to, że możemy w naturalnych warunkach często spotkać owady, takie jak ważki przy oczkach wodnych, motyle na kwitnących roślinach czy zapylające i pracujące intensywnie pszczoły.

Spędziłam w tym miejscu magiczne chwile, ten ogród to miejsce inspiracji dla każdego roślinomaniaka. W ogrodach można odpocząć w różnych miejscach – na ławeczkach czy w ciekawie zaaranżowanych zakątkach.

Obecnie Ogrody stanowią atrakcję turystyczną Mazur i są chętnie odwiedzane przez turystów z Polski jak również i z zagranicy.

Serdecznie polecam Wam to miejsce!