VERDECORA – hiszpańskie centrum ogrodnicze

Centrum Ogrodnicze VERDECORA

Madryt to stolica a także największe miasto w Hiszpanii. Położone na gorącym półwyspie Iberyjskim otoczone górami nie sprzyja uprawie roślin. Temperatury w lecie sięgają 33 st C a opady występują niezwykle rzadko. Czy w takim razie popularne są rośliny domowe i ogrodowe? Czy mieszkańcy otaczają się zielenią?

Oczywiście. Wystarczy odwiedzić jedno z centrów ogrodniczych w tym mieście.VERDECORA bo o nim mowa to doskonały przykład na to, że rośliny oraz produkty do ogrodu wszędzie mają swoich zwolenników.

Swoją historię Verdecora rozpoczęła w 1992 roku kiedy to Louis Mulliez, przedsiębiorca oraz zakochany w naturze Phillipe Lefebvre, po badaniu rynku otwierają pierwszy sklep w Madrycie. Już w 1995 roku obaj,realizując swoje marzenia otworzyli kolejne sklepy w Majadohonda i Paterna (1998 r)

W 2006 roku rodzi się marka Verdecora nowa, bardziej innowacyjna koncepcja, bliżej klienta, pomyślana jako miejsce doświadczeń związanych roślinami i naturą.

W tym samym roku swoją działalność rozpoczynają nowe sklepy w Arroyoculebro i Parque Sur (Madryt) oraz w 2008 roku w Saragossie.

W roku 2016 Verdecora rozpoczyna plan ekspansji – otwiera się  Verdecora Malaga. A także zostaje otwarty nowy koncept sklepu miejskiego w centrum Walencji – Verdecora Urban  Równocześnie Verdecora stawia na zakupy on-line otwierając sklep internetowy.  W 2017 roku Verdecora kontynuuje ekspansję: otwiera się sklep Verdecora Alcalá de Henares (Madryt) oraz sklep miejski – przy Calle Alcalá (Madryt).
Verdecora stawia również na markę własną sprzedając pod swoją nazwą podłoża czy nawozy.  Jaki jest jednak koncept sklepu w Madrycie?To bardzo ciekawy kompleks kilku budynków, z którego każdy pełni inną rolę. Wchodząc przez bramę do Centrum Ogrodniczego Verdecora trafiamy do pierwszego pawilonu. Jest to budynek przeznaczony na rośliny domowe, doniczki oraz artykuły związane z domowym ogrodnictwem. Obok w tym samym budynku jest przestrzeń gdzie sprzedaje się luzem nasiona na wagę czy suche produkty bio na wagę typu płatki czy musli.Rośliny domowe jakie są sprzedawane – to gatunki podobne do tych w Polsce: sansevierie, zamiokulkasy, sukulenty czy hortensje. Dalej wychodzimy na zewnątrz gdzie możemy zobaczyć dużą ekspozycję bonsai oraz ogród zewnętrzny z roślinami do ogrodu. Jako, ze w Madrycie wiosna w pełni – możemy zobaczyć pelargonie czy surfinie a także lawendy czy inne byliny. Z ogrodu zewnętrznego możemy wejść do aż trzech różnych pawilonów – jeden to kawiarnia, inny to pawilon sprzedażowy w którym znajdują się narzędzia i technika ogrodowa np. nawadnianie czy opryskiwacze. Kolejny pawilon to wszystko związane z designem – doniczki, meble ogrodowe, aranżacje do domu. Wszystko to doskonałej designerskiej jakości. Na piętrze pawilonu nie zabrakło również produktów z plastiku, typu sztuczne kwiaty, podpórki czy meble z technoratanu. W głębi ogrodu znajdują się również budynki biurowe z salą konferencyjną gdzie prowadzi się szkolenia.   Verdecora ogółem to ponad 350 pracowników, nastawionych na sukces. Aby kształcić przyszłych klientów centrum stawia na edukacje najmłodszych, prowadząc warsztaty, edukując czy organizując eventy dla szkół.

 

 

 

 

Podróże małe i duże.