Łopatki ogrodowe do przesadzania i do sadzenia cebul.

Łopatka ogrodowa – niezbędna pomoc w sadzeniu.

Każdy ogrodnik wie jak ważne są narzędzia, których używa. Odpowiedni dobór narzędzi to nie tylko wygoda ale także przyjemność z pracy. Dobrze dobrane narzędzia potrafią przyspieszyć pracę, wykonać ją dokładniej przy mniejszym wysiłku.

Jednym z podstawowych małych narzędzi ogrodniczych jest łopatka.

Stojąc przed wyborem tego rodzaju narzędzia musimy zastanowić się do jakich prac ogrodowych będzie nam ona niezbędna. Łopatka szersza doskonale sprawdzi się przy sadzeniu czy przesadzaniu bylin. Możemy ją także użyć do usuwania czy podważania chwastów. A także do przesadzania roślin domowych bądź balkonowych.

Łopatka węższa i dłuższa sprawdzi się przy sadzeniu cebul. Jeżeli kupimy taką z wygrawerowaną miarką (podziałką) – będziemy wiedzieli dokładnie na jaką głębokość wbijamy łopatkę i ułatwi nam to sadzenie cebulek, które sadzimy w zależności od rośliny – na różnych głębokościach.

Co jest ważne przy zakupie łopatki? Trwałość wykonania – dobra łopatka jest solidna, odpowiedniej grubości, jest zakończona w szpic  a jej brzegi są dość ostre tak by mogła wbić się w podłoże.

Co do rączki – to czy jest ona metalowa, drewniana lub pokryta tworzywem – nasz wybór zależy od preferencji. Ważne by rękojeść dobrze leżała nam w ręce a co za tym idzie gwarantowała komfort pracy.

Pamiętajmy, że dobre łopatki mogą być ostrzone (jeżeli są wykonane z metalu a nie tworzywa) – co zapewni nam długie użytkowanie tego narzędzia.

Warto też zwrócić uwagę aby łopatka miała otwór na rączce – ułatwi to przechowywanie np. przez powieszenie na wieszaku.

 

 

, , , ,