Pies w ogrodzie

Pies w ogrodzie… szkodnik czy przyjaciel?

Posiadanie psa wiąże się z wieloma obowiązkami. Mając ogród możemy się też spodziewać wielu problemów. Pies będzie się załatwiał w ogrodzie (chyba, ze nauczymy go inaczej), będzie kopał (chyba, ze wybierzemy rasę, która nie kopie) czy załatwiał się na rośliny. Do tego jeszcze może podjadać rośliny więc musimy dobrać takie, które nie są trujące.

 

Pies jest zwierzęciem domowym i często jest traktowany jako członek rodziny. Jednakże, jeśli pies nie jest odpowiednio przeszkolony lub nie ma odpowiedniego nadzoru, może wyrządzić szkody w ogrodzie. Oto kilka potencjalnych problemów, które pies może stwarzać w ogrodzie:

  1. Kopanie: Niektóre psy mają naturalną tendencję do kopania. Mogą wykopywać dziury w trawniku, rabatach czy grządkach. To może uszkodzić rośliny lub naruszyć układ ogrodu.
  2. Zniszczenie roślin: Niektóre psy mogą przypadkowo uszkodzić rośliny w ogrodzie, szczególnie podczas zabawy. Mogą przeskakiwać przez grządki, rozdeptywać kwiaty lub gryźć liście.
  3. Jedzenie owoców: Jeśli w ogrodzie masz rośliny wydające owoce, pies może być zainteresowany ich zapachem i smakiem. Może próbować  jeść owoce, co może uszkodzić rośliny lub spowodować spożycie niezdrowych substancji.
  4. Zanieczyszczanie: Jeśli pies ma dostęp do ogrodu bez nadzoru, może zanieczyszczać teren odchodami, co może być nie tylko nieestetyczne, ale także potencjalnie niezdrowe.

Ważne jest, aby wychować swojego psa odpowiednio, aby uniknąć tych problemów. Regularne szkolenie, nadzór i zapewnienie odpowiednich miejsc do zabawy dla psa mogą pomóc w utrzymaniu harmonii między ogrodem a pupilem.

Więcej o psie w ogrodzie możesz zobaczyć i posłuchać na YouTube  Karola w ogrodzie

Zwierzęta w ogrodzie.