Owady zapylające w ogrodzie

Owady zapylające pełnią ważną rolę w ogrodzie, ponieważ są odpowiedzialne za zapylanie kwiatów, co prowadzi do powstawania owoców i nasion. Zapylanie odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu różnorodności roślin, a także w produkcji żywności.

Oto kilka owadów zapylających, które mogą odwiedzać twój ogród:

  1. Pszczoły: Pszczoły miodne są jednymi z najważniejszych zapylaczy. W ogrodzie możesz przyciągnąć pszczoły, uprawiając rośliny bogate w nektar i pyłek, takie jak lawenda, jeżówka, rumianek, malwa czy lipa.
  2. Trzmiele: Trzmiele są również skutecznymi zapylaczami. W ogrodzie możesz zapewnić im schronienie, umieszczając specjalne domki dla trzmieli lub pozostawiając suche trawy i kępy traw jako miejsce gniazdowania.
  3. Motyle: Motyle są pięknymi zapylaczami. Aby przyciągnąć motyle, posadź rośliny bogate w nektar i które posiadają szerokie, płaskie kwiaty, takie jak nagietki, goździki, astry czy jeżówki.

Aby przyciągnąć owady zapylające do swojego ogrodu, staraj się uprawiać różnorodne rośliny kwitnące przez cały sezon, które dostarczą im obfitego pożywienia w postaci nektaru i pyłku. Unikaj stosowania pestycydów, które mogą szkodzić owadom zapylającym. Zapewnienie schronienia w postaci domków dla trzmieli lub starych kęp traw również może zachęcić owady do odwiedzania Twojego ogrodu.

Zwierzęta w ogrodzie.