Difenbachia piękna ale trująca

Dieffenbachia, to popularna roślina pokojowa z rodziny obrazkowatych, pochodząca z tropikalnych obszarów Ameryki Środkowej i Południowej.

Pochodzenie: Dieffenbachia jest naturalnie występującą rośliną w lasach deszczowych Ameryki Środkowej i Południowej, zwłaszcza w Brazylii, Kolumbii i Wenezueli.

Uprawa: Aby uprawiać dieffenbachię, należy zapewnić jej odpowiednie warunki. Oto kilka wskazówek:

Oświetlenie: Dieffenbachia preferuje jasne, rozproszone światło, ale unika bezpośredniego nasłonecznienia, które może spowodować poparzenia liści. Umieść roślinę w pobliżu okna o wschodnim lub zachodnim wystawieniu.

Temperatura: Dieffenbachia rośnie najlepiej w temperaturze między 18°C a 24°C. Unikaj nagłych zmian temperatury i zimnych przeciągów.

Wilgotność: Roślina ta preferuje wilgotne środowisko. Wysoka wilgotność powietrza pomoże zapobiegać brązowieniu krawędzi liści. Jeśli powietrze w twoim domu jest suche, możesz zastosować nawilżacz powietrza lub regularnie spryskiwać liście dieffenbachii wodą.

Podłoże: Dieffenbachia potrzebuje dobrze drenującego podłoża, które jednocześnie zatrzymuje wilgoć. Wykorzystaj mieszankę ziemi dla roślin doniczkowych, a najlepiej zrób własny „bigos” z podłoży do roślin domowych, perlitu, keramzytu czy włókiem kokosowych.

Podlewanie: Utrzymuj równomiernie wilgotne podłoże, ale unikaj nadmiernego podlewania, które może prowadzić do gnicia korzeni. Podlewanie powinno być umiarkowane, doprowadzające do wysuszenia górnej warstwy podłoża.

Pamiętaj o tym, że jest to roślina silnie trująca!

Więcej dowiesz się z mojego filmu na Youtube Karola w Ogrodzie