Mikrolistki do sałatek i kanapek.

Mikrolistki czyli jak wzmocnić organizm!

Mirkolistki to młode roślinki w swojej początkowej fazie wzrostu, które można spożywać na surowo. Od kiełków możemy odróżnić je tym, że ścinane są powyżej poziomu podłoża a nasionko i korzeń nie wchodzą w skład części jadalnej. Mikrolistki zawierają znacznie więcej witamin i mikroelementów niż starsza roślina. Stanowią doskonały dodatek do sałatek, koktajli i kanapek.

 Nasiona na mikrolistki – rzodkiewka

Bardzo smaczne, lekko pikantne w smaku, młode listki rzodkiewki zawierają duże ilości witaminy C, fosforu, wapnia i żelaza. Mają właściwości oczyszczające organizm z toksyn. Dzięki zawartości błonnika wpływają korzystnie na przemianę materii.

Pierwsze listki można ścinać już po 7 dniach od posiania. Idealne jako dodatek do kanapek. Aby przyspieszyć wschody namaczamy nasiona w zimnej wodzie na około 4-5h. Następnie przepłukane i odsączone przekładamy do pojemnika lub tacki wypełnionej podłożem kokosowym, torfem lub celulozą. Gęsto posiane nasiona będą wyciągać się do góry i szybciej wschodzić. Zalecamy podlewać 1-2 razy dziennie. W pierwszym tygodniu nie ma wymogu, aby stały w słonecznym miejscu. Polecamy do uprawy całorocznej, zawsze wtedy, kiedy potrzebujemy zastrzyku zdrowia. www.pnos.pl

Nasiona na mikrolistki – bazylia

Przyciągające swoim zapachem młode listki bazylii działają niezwykle oczyszczająco na organizm. Są bogatym źródłem witamin A, E, B6 i C. Zawierają kwas foliowy, beta karoten i niacynę. Wspomagają pracę układu trawiennego i poprawiają apetyt. Aby przyspieszyć wschody namaczamy nasiona w zimnej wodzie na około 4-5h. Następnie przepłukane i odsączone przekładamy do pojemnika lub tacki wypełnionej podłożem kokosowym, torfem lub celulozą.

Gęsto posiane nasiona będą wyciągać się do góry i szybciej wschodzić. Zalecamy spryskiwać wodą 2 razy dziennie, stawiamy w słonecznym miejscu w temperaturze pokojowej. Pierwsze listki będziemy mogli ścinać już po upływie 2-3 tygodni. Polecamy do uprawy całorocznej, zawsze wtedy, kiedy potrzebujemy zastrzyku zdrowia. www.pnos.pl

 

 

, , , ,