Czy wiesz, że mamy kolor roku 2023?

Czy wiesz, ze co roku Instytut Pantone wybiera kolor roku?

Pantone wybrało kolor roku 2023. Tym razem jest to wyrazista barwa Viva Magenta, która łączy w sobie zarówno ciepłe, jak i zimne barwy. Kolor symbolizuje połączenie przeszłości z przyszłością i właśnie taki ma być ten nadchodzący rok.

Amerykańskie przedsiębiorstwo z branży poligraficznej wybiera jeden kolor, który ma być naczelną barwą w nadchodzącym roku. Pantone, na miesiąc przed rozpoczęciem nowego roku, stwierdziło, że idealną barwą na 2023 r., będzie wyrazisty róż w chłodnym odcieniu.

Viva Magenta 18-1750, bo taką nazwę nosi kolor 2023 r., ma symbolizować połączenie przeszłości z przyszłością, ale również dodawać energii.

„Jest odważny, nieustraszony, przedstawia optymizm i radość – a wiemy, że wszyscy bardzo tego potrzebujemy” – mówi Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute.

Zastrzyk dobrej energii

W 2023 r., po trudnym okresie pandemii koronawirusa, ludzie będą szukać pozytywnych zmian. Viva Magenta ma być przełamaniem szarej i mętnej rzeczywistości.

„Szukaliśmy koloru, który promuje radość oraz zabawę. Obecne życie jest niekonwencjonalne i pod wieloma względami stanowi wyzwanie, dlatego myślę, że szukamy rzeczy, które pomogą nam uciec od problemów” — wyjaśnił Laurie Pressman, wiceprezes Pantone.

żródło: portal NOIZZ

 

Warto wiedzieć.